Hööveldame paksusmasinaga puitkilpe ja saematerjali laiusega kuni 630mm ja 1200mm. Eesmärk on saematerjali ühe või mõlema külje hööveldamine sileda pinna saavutamiseks ja/või soovitava paksuse saavutamiseks.

Kui vajate klaasjalt siledat puitu, mille mõõtmed olete ise paika pannud, on paksusmasinast kiiremat ja efektiivsemat tööriista raske leida. Puidu hööveldamine paksusmasinaga aitab just vajadustele vastava täpse puidu valmistada.

Saematerjali ja puitu hööveldades tuleb silmas pidada mitmeid faktoreid:

Õige ots ees: Masinasse söödetakse puit alati õige ots ees, tagades, et höövli terad lõikavad puidu efektiivselt, mitte ei rebesta seda. Puidu hööveldamine on tehniline ja täppistöö.

Kiudude suuna jälgimine: Meie kogenud tislerid jälgivad tähelepanelikult puidu kiudude suunda. Kas visuaalselt või katsudes suudame kindlaks teha, kust poolt puidu kiud jooksevad. See võimaldab meil valida õige suuna, kust poolt materjal masinasse sööta, et vältida puidu rebestamist.

Minimaalne puidu ära võtmine: Igas hööveldamisprotsessis eemaldame väga väikese koguse puitu, umbes millimeetri jagu korraga. See tagab, et puitu töödeldakse õrnalt ja täpselt, minimeerides puidu rebestamise riski.

Miks see on oluline?

Puidu töötlemisel – nii puidu lõikus, kuivatamine, hööveldamine kui ka edasine töötlus – ei ole oluline mitte ainult oskus, vaid ka pühendumus tagada, et lõpptulemus oleks täpne, eksponeeriks puidu loomulikku omapära, ilu ja vastupidavust ning väldiks soovimatuid defekte nagu rebestamine. Meie tislerid on siin, et tagada iga puidutöö täpsus ja kvaliteet.

    Saada päring